Reprezentujeme Slovensko!

Vyše 150.000 návštevníkom sme ukázali, ako chutí kvalitné slovenské pivko #uabela?

Na najväčšom rakúskom veľtrhu cestovného ruchu Ferien-Messe Wien sa Bratislava – hlavné mesto SR a Slovensko prezentovali spoločne vôbec po prvýkrát ako rovnocenní partneri, a my sme nemohli chýbať! ?

Expozícia, ktorú pripravila organizácia Bratislava Tourist Board (BTB) na viedenský veľtrh, je akási pozvánka s mottom „Nebuď turista, buď pôžitkár!“ a vytvára návod ako užiť si svoj voľný čas dovolenkou v Bratislave, ako aj na Slovensku. Návštevníci na nej nájdu ochutnávku dobrého vína z bratislavských mestských častí Rača, Devín a malokarpatských viníc, tradičnú slovenskú kuchyňu, ako aj špeciality v podobe bratislavských rožkov a pod.

Novinkou bola prezentácia lokálnych pivovarov, ktorých zastupoval náš pivovar #uabela.

Nechýbala ani prezentácia slovenských kúpeľov, lyžiarskych stredísk, turistických atrakcií či početných UNESCO pamiatok pod taktovkou Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktoré sa na expozícii spolupodieľa.

„Bratislava a jej región je pre rakúsku klientelu skvelým miestom na víkendový citybreak, máme spoločnú históriu, obľubujú našu kuchyňu a už od minulosti vnímajú Bratislavu ako centrum zábavy, oddychu, ako aj kultúrneho vyžitia“, píše na facebooku Viliam Šuška.

 

Návrat hore