Pivové poháre. Z čoho pijete pivo?

Pivo si zaslúži hýčkanie a opateru. Craftové pivo obľubuje štýlové pivové poháre. Hlavne to poctivé remeselné pivo, ktoré často vzniká v neľahkých podmienkach. Záleží Vám na tom, z čoho pijete alebo si pivo doma nalejete aj do šálky ?

Pivové poháre sú rôzne

Tak ako je rozmanitosť pív pestrá, rovnako aj ponuka pivného skla je bohatá. Určite vieme povedať, že rôzne typy piva patria do rôznych pohárov. Už sa mi však stalo, že som dostal IPU aj weizen do krígla /OMG/ alebo ležiak do „weizenovského“ vysokého pohára. Vypiť sa to dá, ale nám, ktorí sme zhýčkaní a opatrení craftovou pivnou kultúrou na skle naozaj záleží. Teraz nehovoríme o čistote a teplote pohára, ale o typoch.

A keď to chcem hraniť úplne mega najviac, tak si aj doma ,potrpím na to, aby som pil pivo z originálneho pohára rovnakej značky. Potom sa už bavíme o absolútnej dokonalosti /alebo úchylke?/ No a tak to samozrejme vyzerá aj v kuchyni, XY pohárov, lebo veď hýčkam a opatrujem.

U nás, v Pivovare U Ábela čapujeme do piatich druhov pohárov.

Na ležiak a pils ale používame klasiku krígel s objemom 0,3l a 0,5l.


krígel
beer glass
remeselný pivovar
remeselné pivo

Pšeničné pivo, náš nadupaný weizen nemôžme čapovať do ničoho iného, ako do weizeňáckej klasiky.

pivové poháre
remeselné pivo
remeselný pivovar
craftbeer
darček

Okrem pív si na našom novom eshope môžte objednať aj poháre.cesta do eshopu

Silnú a horkú IPU – Hepu plus pivá, ktoré u nás hosťujú Vám vždy prinesieme v elegantnom poháre na stopke, z ktorého sa vynikajúco pije a pivá v ňom sú neodolateľné a cítia sa ako v päť hviezdičkovom hoteli.


remeselné pivo
remeselný pivovar
craftbeer
darček

Šintra, Ompra aj Cvipocha čapujeme do craftovej klasiky. CraftMaster pohár zaujme svojím tvarom, dobre sa z neho „usrkáva“ , ale aj „logá“

Cigorka – prudkopiteľný Irish Stout a dvojnásobný medailista Račišdorfer, našli pohodlie v takomto skle – už len chytiť do ruky a obrátiť do seba aj s partiou kamarátov.

Všetky pivové poháre na našom eshope

Všetky naše poháre, ale aj pivá a nejaký ten merch nájdete na eshope. Ak ešte nemáte vybraté darčeky pre blízkych alebo kamarátov, či kolegov, u nás niečo určite nájdete.

pivové poháre, femeselný pivovar, remeselné pivo, craftbeer

NAZDRAVÍ a KRÁSNE SVIATKY

Návrat hore