Ide sa na Salón Piva! 20-22.9.2017

Salón Piva je festival malých remeselných pivovarov zo Slovenska, ale aj zahraničia. ako sa píše na stránke, každý pivovar bude mať v ponuke minimálne jedno pivo, ktoré ste na Slovensku ešte nemali možnosť ochutnať. Pivá sú buď varené špeciálne pri príležitosti Salónu Piva, alebo budú mať na Salóne Piva absolútnu premiéru. Máte sa na čo tešiť.

A je to tak, máte sa načo tešiť:

 

Ručne maľované etikety

Na Salóne Pive predstavíme v premiére naše etikety. Každá etiketa je ručne maľovaná a skrýva v sebe príbeh. viete prečo každý račan nepovie miestu kde varíme ináč ako „u ábela“? vedeli ste, že v rači sa varilo pivo už v roku 1768?

Etikety a príbehy ktoré skývajú naše etikety vám postupne predstavíme na našej facebookovej stránke.

 

Flašky tenkrát poprvé!

na salóne piva si budete môcť taktiež v premiére zakúpiť naše pivo vo flaškách. a potom nimi zaplavíme pivotéky, celé slovensko a blízke zahraničie :-).

 

Vlastný L’abel

Všetky pivá si viete objednať s vlastným l’abelom – vlastnou etiketou. Stačí nám poslať vaše logo a najlepší daček je na svete! Váš Vlastný L’abel a úsmev na tvári vám i vašim klientom prinesieme do pár dní, rovno ku dverám. Stačí vyplniť jednoduchý formulár.

 

Na salóne pív ochutnáte

KOMPáNIjA 11,5% ( račansky „spoločnosť“ ) – spodne kvasené svetlé pivo
Pivo KOMPANIA je predstaviteľom kategórie „lager“. Pivo kvasí pri 12°C, je hlboko prekvasené s vysokou intenzitou horkosti a pri takzvanom ležaní pri teplotách okolo 2°C dochádza k väzbe oxidu uhličitého a k zaokrúhleniu chuťových vlastností charakteristických pre skupinu ležiakov.

CIGORKA 12% ( račansky „káva“ ) – dry stout – Jedinečná kombinácia štandardných a pražených sladov dodávajú pivu typicky suchý dozvuk kombinovaný s opečenou resp. dymovou chuťou. Pivo má tmavú až čiernu farbu s jemnou hustou penou.

HEPA IPA 14% (račansky „dievča“ )- american IPA – vrchne kvasené svetlé pivo
Výrazne horký „ejl“ patrí do kategórie India pale ale amerického typu. Pri výrobe tohto piva sa používajú špeciálne jačmenné druhy sladov, americký chmeľ a kvasinky na vrchné kvasenie pri teplotách 21°C.

OMPR APA 12% ( račansky „vedro“ ) – american pale ale – vrchne kvasené svetlé pivo – Klasický predstaviteľ amerických „ejlov“ s použitím typickej americkej aromatickej odrody chmeľu.

RAČIŠDORFER 13% Märzen ( historicky „obyvateľ Rače“ ) je Pivo bavorského typu jantárovej farby získanej kombináciou svetlého sladu plzenského typu a špeciálnych mníchovských sladov. Chmeľovú zložku tvoria výhradne nemecké odrody chmeľu z oblasti Hallertau.

CAJCH 11,5% ( po račansky „kvasnice“ ) alias Weissbier / Weizen / Hefe weizen je Vrchne kvasené svetlé pšeničné pivo bavorského typu. Nepasterizované, nefiltrované kvasené vrchnými kvasinkami typickými pre nemecké pšeničné pivá. Osviežujúce letné pivo ktoré ešte viac získa na zaujímavosti pridaním plátku citróna.

Vidíme sa na salóne piva, alebo u nás v pivovare 🙂

Návrat hore