Gril párty v Pivovare U Ábela

Túto akciu sme v sobotu v našom pivovare organizovali prvýkrát. S malou dušičkou sme v napätí očakávali, ako to dopadne…


Rozkaz zněl jasne: “ prines si vlastné mäsko a Ábel Ti ho ugriluje“

Grilovačka v Rači dopadla výborne

Náš pivovar je mladý. Len nedávno sme oslávili dva roky existencie. Za ten čas si však našiel stabilnú klientelu, nielen spomedzi obyvateľov Rače, tzv. Račišdorfer, ale chodia ku nám na pivo aj ľudia z iných mestských častí. Dalo by sa povedať, že sme Račanov naučili piť naše remeselné pivo, resp. craft beer. Ešte lepšie povedané, náš kuchár piva Igor, je zodpovedný za to, že v Rači sa okrem vína pije aj pivo.

Momentálne máme na výčape šesť druhov našich vlastných pív, k tomu pridávame vždy aj dve hosťovské z iných slovenských remeselných pivovarov. Takže aj náročný klient si určite vyberie. Ale späť ku gril párty.

Pivovar U Ábela
Pivovar U Ábela

Keď jeden gril nestačí


Podobné akcie sú v rôznych kútoch sveta bežné. V našich končinách nie až tak veľmi a nevedeli sme, či tento koncept zafunguje. Akciu sme na našom facebooku avizovali v dostatočnom časovom predstihu, no aj napriek tomu nás trochu zaskočil prvý zákazník, ktorý prišiel s plne naloženou taškou šmakociniek. A hneď za ním prišiel starší párik, ktorý si so sebou priniesol klobásky. Začalo sa grilovať. Keď však aj avizovaná narodeninová oslava prišla s obrovskou taškou, zistili sme, že jeden gril bude málo. Promptne sme zabezpečili druhý stroj a od tohto momentu sa to rozbehlo. Po chvíli sme si uvedomili, že pivovar je plný. Plný skvelých ľudí, ktorí sa prišli zabaviť, porozprávať, koštúvat a piť remeselné pivo.

Na ohni sa striedali rôzne druhy mäsa od kuraciny po jahňacinu. Čo však bolo krásne, že ľudia nemali problém podeliť sa o svoje poctivo napácované mäsko aj s inými – cudzími ľuďmi.

Kam na pivo ?

Pivo tieklo potokom, vôňa mäsa sa niesla celou Račou. Ľudia sa striedali, prichádzali-odchádzali, ani sme si neuvedomili a zrazu bola polnoc. Poslední vytrvalci ešte kúpili fľaškové pivo na cestu domov a bolo po akcii. Po akcii, ktorú ešte určite zopakujeme. A ak si doteraz nevedel kam na pivo, tak teraz už vieš, že Pivovar U Ábela je miesto pre všetkých.

U Abela
Ábel ugriloval
Pivovar v Rači
Pikantná bravčová panenka
Remeselné pivo - craft beer Bratislava
Remeselné pivo – craft beer Bratislava
Grill párty v Pivovare U Ábela
Grill párty v Pivovare U Ábela

Grill and beer festival

Mimochodom, ak Ti tečú slinky, už tento víkend máme stánok na najväčšej grilovačke v meste. Takže auto nechaj doma, sadni na elinu a dondi do Ružinova na Grill and beer festival ,kde Ťa okrem kvalitného piva a jedla čaká aj množstvo sprievodných akcíí a súťaži.

Grill and beer festival

„A né že vynecháš náš stánek“

Návrat hore