Pivní influenceri na Slovensku. Druhá časť.

Pivní influenceri, skrátene iba beerfluenceri. Čo majú spoločné knihomoľka, hellstorkáč a masochista ? V prvom článku sme sa povenovali trom naj… /doplň si/. Prichádzajú však ďalší traja, resp. jedna a dvaja. Áno, aj beerfluencering má svoje zastúpenie medzi ženami. Chvalabohu. A ženy nie sú ako my, muži, ale zvládajú robiť aj viac vecí naraz. A spojiť degustovanie piva s čítaním a recenzovaním kníh je fakt super.

pivní influenceri, remeselné pivo, pijem pivo

Pivní influenceri a Pivovar U Ábela

Inak tak premýšľam. Asi aj trochu neskromne. Ale myslím, že patríme medzí prvé pivovary, ktoré pomerne intenzívne začali s beerfluencermi komunikovať. A ak nemáme prvenstvo, tak určite sme pozdvyhli latku komunikácie vysoko, čo poznamenal nejeden pivný influencer.

My sa konštruktívnej kritike nebránime, samozrejme nemôžme čakať, že všetkým ľudom budú chutiť všetky naše pivá úplne TOP. Takto nejak začala aj komunikácia s “gadžom” z predchádzajúceho článku. Kuriér mu doručil pivo, ktoré nebolo v dobrej kondícii, napísal to a čakal /možno ani né/ na odpoveď. A odpoveď prišla a bola úplne v pohode. To že bola úplne v pohode hodnotím podľa toho, čo “gadžo” písal, že sú pivovary, ktoré sa začnú napríklad urážať. Jasné, kritiku nemá nikto rád, ale všetko sa dá komunikovať normálne.

Pri tom všetkom netreba stále zabúdať, že aj pivní influenceri majú svoje subjektívne chute, názory atď. Tak sa pozrime, kto nás čaká dnes.

Pivná influencerka a čitateľka:

lubusnik

Prvý post 22.1.2018 sleduje ju 622 účtov / ona sleduje 817

Ako sme už dávnejšie písali, práve remeselným pivovarom dávame zásluhu na tom, že pivo sa stalo pomerne populárne aj medzi ženami. Veľkú studenú 12ku nekopne do seba na dva hlty každá žena, ale rôzne ovocné, sladké a kyslé špeciáliky, s krásnou arómou a farbou, ktorá vie byť iná, ako len “zlatá”.

Ľubica spojila na svojom účte dve super veci. Degustovanie piva s knihami. Dokonalá kombinácia – mám na vlastnej koži odskúšané. Totálny relax, kľud a pohoda. Len to netreba s pivom prehnať, lebo potom treba čítať odznova. A s dátumom prvého pivno-knižného postu patrí medzi najdlhšie fungujúcich beerfluencerov. Poznávacie znamenia, kniha pod pažou a pivo na stole.

Pivný influencer – sused Dano: dannyhillbeers

Prvý post 10.3.2017 sleduje ho 523 účtov / on sleduje 341

Dano je vlastne prvý z pivných influencerov, ktorého som spoznal osobne. Je z Rače a má rád pivo, tak bolo jasné, že náš navštívi. Jeho poznávacím znamením je šiltovka Hellstork a aj to, že podľa dátumu prvého postu je “zakladateĺom” pivného influenceringu u nás. Dokonca 10.3., kedý mám narodky – zlaté.

S Danom sa okrem piva dá napríklad dobre pokecať aj o športe. Postuje pomerne často, fakt má toho odpitého dosť, btw už dlho si tam nebuchol nič od nás, tak sa polepši.Inak Dano nás v minulosti dosť bombardoval tým, že kedy bude Baltic Porter, ktorý sme dávnejšie skúšobne navarili na Salón Piva, lebo mu veľmi chutil. No a Baltic sme samozrejme navarili – náš D´Ábel.

Na tejto foto sa Dano s Romanom náhodou stretli u nás, v Pivovare U Ábela, počas prvej vlny korony, kedy nás prišli navštíviť a podporiť. Bolo to niekedy v máji 2020.

pivní influenceri, remeselný pivvoar, craftbeer

Pivní beerfluencer a “plzňopič”: romanicasvk_alternative

Prvý post 7.9.2019 sleduje ho 190 účtov / on sleduje 138

Roman je z iného súdka. Z toho plzeňského. Až by som povedal, že je profesionálny plzňopič. Roman si dal za cieľ, že navštívi všetky podniky v Bratislave a blízkom okolí, kde čapujú Pilsner Urguell. Neviem teraz presne, tuším to niekde písal, ale je ich viac než tristo a mám pocit, že polovicu už dal. Na plzni hodnotí asi všetko. Pohár, penu, krúžkovanie, chuť, obsluhu, cenu… Fakt zaujímavý profil.

Ale aby nebola nuda, tak šupne sem-tam aj nejaký ten craftbeer – poctivé remeselné pivo. Romanove poznávacie znamenie sú masochistické sklony – idzte sa pozrieť na jeho profil, čo niekedy dokáže do seba naliať – nemyslím tým teraz naše Ábelofky.

Pivní influenceri na Slovensku – časť tretia

Ešte príde tretí článok v ktorom spomenieme ďalších naších pivných kamarátov.

Ak máte doma prázdnu chladničku, tak si čeknite náš eshop a doplňte, nech sa necíti v živote nenaplnená

Scroll to Top