Kolegovia obklopení psychopatmi. Dobrý tím je základ.

Kolegovia v práci sú doležití – trávime s nimi väčšinou tretinu dňa. Teda aspoň tak to bolo pred covidom. Preto je dôležité mať dobrých coolegov a nie psychopatov. Takí kolegovia, ktorí vedia pochváliť, ale aj skritizovať, pomôcť, zabrať na 120% keď treba a v neposlednom rade je super, keď si vieme aj za stolom pri pive dobre pokecať. U nás v Pivovare U Ábela sme sa naozaj stretli vyvážená skupina ľudí.

Kolegovia

Kolegovia: Tvrdohlavý, rozvážný, cholerik, introvert aj extrovert…

Tím je vyskladaný zo všetkých farieb. Máme aj červeného, aj žltého, nechýba ani modrý a je tu aj zelený. V podstate nikto z nás nie je jednofarebný, ale niektorá z farieb u neho dominuje. Niekto z nás rozpráva veľa, druhý menej. Jeden je hlučný a vždy prekričí tichého. On raz meria, dvakrát reže, ten zas desaťkrát reže a nemeria… Kto je aký kolega, už necháme na Vás, kľudne nám môžte napísať, koho by ste akou farbou vymaľovali.

Braňo – extrovert – marketing

Najobľúbenejšie naše pivo: Cigorka – Irish Stout

Hobby:, tiktok, šport, rodina, knihy, cestovanie, pivo

Naj jedlo: vyprážaný syr, varené zemáky a tatárka, Ábelova huspenina

Ročná spotreba piva: v roku 2020 to bolo 888 pív presne

V Pivovare som začal pracovať koncom roka 2018. Po 15 rokoch práce v úplne inom odvetví som si prišiel trochu oddýchnuť. Pivárske prostredie som poznal dokonale, ale z tej opačnej strany a chcel som ho lepšie spoznať nielen ako hosť a konzument piva. Práca za barom ma chytila, hlavne komunikácia s ľuďmi bola tá pridaná hodnota a relax, ktorý som hľadal. Neskôr som pomáhal aj s prevádzkou, časom som začal riešiť marketing, ale tri veci sa nedajú robiť na 100%, tak ostala len prevádzka a marketing a časom už len marketing, ktorému sa venujem stále. Vo voľnom čase najradšej sedím na bajku, som s rodinou, behám, čítam, jem…

Filip – prísňak – prevádzka

Najobľúbenejšie naše pivo: Račišdrofer – märzen

Hobby: objednávanie, turistika, hudba, koncerty, všeobecný prehľad

Naj jedlo: Stroganov, Ábelov chlebík so škvarkovou pomazánku

Ročná spotreba piva: cca 450 – 1000 pív

Kolega Filip sa o Vás v Pivovare stará už vyše roka. S prácou za barom má bohaté skúsenosti z rôznych končín sveta, kde dlhé roky pôsobil. Tesne pred tým, ako prišiel ku nám, makal v Meštianskom pivovare. U nás sa stará o prevádzku, aby sme vždy všetko mali a nič nechýbalo, rieši aj personál – našich brigádnikov a v neposlednom rade aj čapuje. A ide mu to veľmi dobre. Nedávno urobil rekord, keď počas lockdownu cestou od výčapu k výdajnému okienku nachodil vyše 12km. Holduje tvrdej muzike.

Igor – profík – sládok

Najneobľúbenejšie naše pivo: Igor nie je weizenový, čiže Cajch nevarí pre seba

Hobby: varenie piva, hudba, hra na gitare, rodina, cestovanie, šport, pivo

Naj jedlo: Ábelov desaťboj, nemá rád: dukátove buchtičky,

Ročná spotreba piva: 365/min – teda min. 365

Igor sa vareniu piva venuje štvrťstoročie. Znie to, ako keby ho varil už faraónom, no skúseností má naozaj na rozdávanie. Na FCHPT STU /vtedy len CHTF STU/ vyštudoval odbor biotechnológie, ktorého súčasťou sú aj kvasné procesy. Následne prešiel takmer celé Slovensko, najdlhšie sa zdržal v Steine, z ktorého cez ďalšie pivovary dokvasil pred štyrmi rokmi k Ábelovi. Okrem sládkovania u nás sa venuje aj svojej firme goodbeer.sk, školí prakticky aj teoreticky nových pivovarníkov, pomáha pri zakladaní pivovarov. Na tímbildingových akciách hrá neprestajne na gitaru, nerád sa fotí. Ale na tejto cartoon fotke vyzerá, ako tá najkladnejšia postava z novej Pixarofky – Pivové Kráľovstvo 3°

Marek – kľuďas – majiteľ

Najobľúbenejšie naše pivo: Ompr – APA

Hobby: fľaškovanie, windsurfing, turistika s rodinou

Naj jedlo: Thajské kari a všetko, čo si sám navarí, Bačov sen od Ábela

Ročná spotreba piva: koľko sa zmestí

Marek je pán účetní. Práca s pivom ho však už dlhšie lákala a tak sa spolu s parťákom Romanom rozhodli otvoriť Pivovar. Marek sa však do toho celého vnoril omnoho hlbšie, ako len investične a pivu sa začal naozaj venovať. Absolvoval akreditovaný pivovarnícky kurz a naďalej sa vzdeláva, napríklad aj degustáciou. Pivu naozaj rozumie. A rád skúša nové haluze. Nahádzať do piva vlastnoručne zbierané ovocie, laktobacily a pod, toto je Marekova parketa. Okrem toho najradšej zo všetkého fľaškuje… Za barom mu to moc nevoní, ale na festivaloch sa vie odviazať. A jazda na bajku je pre neho tiež úplne dokonalý relax.

Mišo – haluzák – druhý sládok

Najobľúbenejšie naše pivo: Hepa – IPA

Hobby: telefonovanie, chalupárčenie, umývanie sudov, rodina, šport

Naj jedlo: pagáče a slaninové rohlíčky od babičky

Ročná spotreba piva: okolo 300

Mišo je v Pivovare ešte dlhšie, ako Igor. Je tu vlastne od samého začiatku a dosť výrazne sa podieľal na všetkom. Funguje u nás ako druhý sládok, ale rovnako je aj taký kvázi “školník”, když se něco porouchá. Spoločne s Igorom vymýšľajú názvy pív a dizajny etikiet. Vo voľnom čase Mišo robieval dvojníka Kaliňákovi, teraz už netreba. Michal je zberateľom bicyklov značky Favorit a tandemových bajkov.

Peťo – pedant – obchoďák

Najobľúbenejšie naše pivo: Šintr – Session IPA

Hobby: obchodovanie, bubnovanie, bajk, korčule, lezenie na čokoľvek

Najobľúbenejšie jedlo: držková poléfka, rebrá, Ábelov nakladaný syr

Ročná spotreba piva: mrtěěě

Peťo je pedant. Všetko rieši naozaj precízne a zodpovedne… a dlho… a pomaly…Ale potom ten výsledný efekt aj stojí za to. Peťo je náš obchoďák – predáva pivo v sudoch a fľašiach do rôznych podnikov, pivoték a bufetov. Slúchatko má neustále pripnuté na uchu ako James Bond. Keď má voľno /a veľa ho nemá/, tak najradšej zo všetkého tríska do bubnov v maribondo drums.

Roman – snílek – CEO

Najobľúbenejšie naše pivo: špeciálne rezané: nealko feat cigorka

Hobby: majiteľovanie, rodinka, hory, wakelake, Spartan race, OFA, cafe racers

Najobľúbenejšie jedlo: Šnicel mit majonezák, Sedliak Ábel

Ročná spotreba piva: do 300

Roman celú túto partičku uzavrie, keďže abecedne to tak vyšlo. Spolu s Marekom je majiteľom pivovaru. Roman je ten snílek, ktorý častokrát donesie nejaký nápad a všetci na porade ostaneme ako obarení, že “to váááááážne” ? Ale bez snov by to nešlo a aj tie nás posúvajú ďalej. Spoločne s Romanom snívame o špeciálnom stoute, ktorý verím, že jedného dňa navaríme. Inak je to Spartan a športovec.

Kolegovia za barom

Samozrejme Pivovar nie je len o nás. My sme viacmenej tí z pozadia. Nemenej doležití kolegovia sú tí, ktorí sú denne v kontakte s Vami – s našimi hosťami. Až sa mi zle píše slovo brigádnik, keďže veľká časť z nich je u nás dosť dlho a sú to kolegovia – coolegovia, ktorí sú rovnako plnohodnotní členovia, ako my z tohto článku. Určite naťukáme písmena aj o nich.

Scroll to Top