Beerfluencer. Kto to je a čo robí?

Beerfluencer či influencer. Asi sa nemusíme baviť o tom, čo, resp. kto je influencer. Človek, ktorý zväčša celý svoj život dáva na sociálne siete. Hlavne tie pekné momenty. Potom len kukáme, že všetci sú stále úprimne vysmiati, furt sú na Maldivoch a v New Yorku. A tí najlepší aj slušne zarábajú. Pre zaujímavosť, o najdrahšom poste vôbec sa dočítaš tu. Sledujeme ich cielene, lebo chceme, čiže reklama je tak efektívnejšia, ako billboard, okolo ktorého prefičíš autom, prípadne TV reklama, ktorá nám tak veľmi lezie na nervy. Takým novším “kmeňom” medzi slovenskými influencermi sú práve beerfluenceri, o ktorých bude tento článok.

beerfluencer, remeselné pivo, pijem pivo
beerfluencer, remeselné pivo, pijem pivo

Beerfluenceri a komunikácia s nimi

Veľmi dobrý článok nedávno vyšiel aj na zivepivo.sk a vyfúkol nám tak pivo z pohára, ale to nám vôbec nevadí, práve naopak. Inak, tuším je to aj prvý slovenský článok o beerfluencorch vôbec.

My v Pivovare U Ábela sme beerfluencerov začali vnímať niekedy v polovici minulého roka. Klamal by som, keby som písal, kto bol prvý. O to tu ani nejde. V prvom rade nás teší, že niekto taký, ako beerfluenceri vôbec sú.

Zvyšujú povedomie o craftových – remeselných pivách, čo je super pre každý remeselný pivovar. Svojím názorom dokážu ovplyvniť daľších ľudí / veď o tom to vlastne je/. Niektorí z nich pivá hodnotia. Daľší ich zas brutálne nafotia. Sú aj takí, ktorí k pivu hodia taký text a pokec, že dovidenia. Peter Marcin im môže humor a výrečnosť tíško závidieť.

Poradie v ktorom sem dám beerfluencerov fakt nič neznamené, ale predsa len na začiatok…Čo bolo skôr? Sliepka alebo vajce? SomPivo alebo craft beer gadžo? Odpoveď je shakesbeer.sk

Beerfluencer: shakesbeer.sk

Prvý post 31.5.2019 sleduje ho 553 účtov / on sleduje 600

beerfluencer, shakesbeer,instagram, craftbeer

Beerfluencer Braňo alias shakesbeer.sk je velice príjemný chalan. Veľa ludí – beerfluencerov ohodnotí pivo na základe toho, či im chutilo alebo né, porovnávajú pomer cena/výkon. Braňo dokáže v pive naozaj vycítiť chute, dokáže aj odhaliť chyby. A to všetko podčiarkne ešte aj dlhým a vtipným komentom, pekná fotka nechýba.

Navyše sa venuje aj domovaričstvu / korene domovaričstva by som asi hľadal v Dúbravke/ a minule nám doniesol okoštovať jeho prvé pivo pod hlavičkou Pivovar Beerokrat a to konkrétne American IPA s názvom /fuc/king Donald a my sme tomu pivu nemali čo vytknúť. Asi len to, že ho doniesol málo.

Beerfluencer: SomPivo

Prvý post 24.10.2019 sleduje ho 1310 účtov / on sleduje 577

SomPivo je Maťo. Pamätám si naše prvé stretko.

“Ahoj, máš pekné pivá, stretneme sa”

“Ako Ťa spoznám ?”

“Budem piť pivo”

No úplne tak to nebolo, ale jedno je jasné, že Maťo odpadával z našeho Himberku vol. 2. Dokonca ho zaradil medzi TOP Slovenské pivá. Svojmu instagramu sa venuje najaktívnejšie, čo je aj aj vidieť na počte followerov. Fakt dáva zaujimávý obsah, kvízy, súťaže. Minule sme sa spolu dosť rozbili v drafcraft.sk. Teším sa na ďalšie spoločné pivá.

Beerfluencer: craft beer gadžo

Prvý post 5.10.2019 sleduje ho 873účtov / on sleduje 801

beerfluencer-vychod-kosice-craft-beer-gadzo-remeselny-pivovar-instagram

Craft beer gadžo alias craft beer gadžo. Craftbeergadžo, ďalej už iba ako CBG je dobrý típek z ďalekého východu. Osobne šme še nestretli, bo to das ďaleko. Ale znam, že ff by šme šebe porožumeli /ff = fest fajne/.

CBG je kritický a veľa pivovarov tú kritiku neznesie a reagujú tak, ako asi v roku 2020 už nie je celkom vhodné. A v roku 2021 už vonkcom né. CBG sa okrem samotných pív zameriava aj na hodnotenie komunikácie, ktorá je určite veľmi dôležitá. Práve tu nás ocenil, napriek tomu, že pivo mu do Košicov dorucalo škvašene, ale naša reakcia ho milo prekvapila.

Raz to chalani, ale pozor, aj baby / bude v ďalšom článku/ dotiahnu možno na beerfluencerske výslnie a potom bude beerstagram plný oznámení “použi kódik sompivo15 a úživaj si zľavu”. Celý deň budú rozbalovať krabice s pivom, ktoré im pošlú samotné pivovary zadara, budú sa opíjať, fotiť, hodnotiť a ovplyvňovať. Dovtedy však ešte veľa piva trúbkami pretečie. Veru, ťažký to život influencera v dnešnej dobe. Kedysi bolo lepšie.

Ďalším beerfluencerom sa povenujeme v druhom článku, aby to nebolo zbytočne dlhé a nezáživné, jak ficove tlačovky… ale inak tiež dosť pijeme a sme aj na tiktoku, rovnako jak mladý Rumburak v strane…

Scroll to Top